Obfite opady deszczu

15.01.2016

Zgodnie z zapowiedziami pogodowymi 15 maja 2014 roku zanotowano rekordowe opady w naszym rejonie.

Przełożyło się to oczywiście na ilość wody w potokach, które osiągneły niebezpiecznie wysokie poziomy. Pierwsza syrena wezwała strażaków tuż po godzinie 16.00 i tak rozpoczął się okres interwencji trwających do godzin północnych. Interwenjowaliśmy przy zalewanych domach, zatkanych przepustach, osuwiskach, powalonych drzewach i innych zdarzeniach, które przyniosła ulewa. Całość działań utrudniały intensywne opady, oraz silny wiatr. Pomoc niosły, aż 2 zastępny strażaków OSP Przysietnica jeżdżąc od interwencji do interwencji. Następny dzień już o poranku zerwał strażaków z łóżek dźwiękiem syreny, która wzywała m.in do osuniętego brzegu. Godziny popołudniowe pomimo ustania opadów nie przyniosły przerwy w działaniach. Strażacy pomagali wypompowywać wodę z zalanych piwnic i domów. Po zakończeniu działań ustalono, że łącznie wyjeżdżano 16 razy podczas każdego wyjazdu niosąc pomoc w kilku miejscach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z niektórych interwencji.